Logo
no milk, no party

CLICOW.COM

10 книг, над якими плакав весь світ


Ці історії будь-якого зачеплять за живе

Хороша книга змушує читача переживати найсильніші емоції: від безмежного щастя до вселенської туги. І те й інше - однаково корисне потрясіння, після якої ми особливо гостро відчуваємо, що живі.

Три товариші Еріх Марія Ремарк

10 книг, над якими плакав весь світ - 1 via

Твір по праву вважається одним з найбільш пронизливих романів XX століття. У ньому розповідається історія кохання двох дуже різних, але однаково втрачених людей. Їх всюди переслідують примари минулого і спогади про війну. Смерть пронизує розповідь, але не дивлячись на це, книга по вінця наповнена любов'ю до життя.

Хлопчик в смугастій піжамі Джон Бойн

10 книг, над якими плакав весь світ - 2

9-річний хлопчик знаходить собі хорошого, але дивного друга, який чомусь вічно голодний, не запрошує до себе в гості та ще й живе за дивним дротом. Діти не розуміють, що діється в дорослому жорстокому світі, вони просто в ньому живуть. Ця історія будь-кого зачепить за живе і залишить після себе незабутнє враження.

Моя сестра живе на камінній полиці Аннабель Пітчер

10 книг, над якими плакав весь світ - 3 via

У родині горе, але тільки Роджер не плаче, він упевнений - коли-небудь все налагодиться. Можливо, він зможе прославитися на всю країну, і тоді навіть його сестра Роза знову стане щасливою - та, що живе на камінній полиці.

Поки я жива Дженні Даунхем

10 книг, над якими плакав весь світ - 4

Тессі Скотт всього 16 років, але вона знає, що попереду зовсім небагато часу, адже дівчина тяжко хвора. Тесса складає список божевільних бажань, які їй потрібно виконати до того, як вона помре. Це чесний і сміливий роман, після якого хочеться насолоджуватися кожною миттю життя, як останньою.

Нетерпіння серця Стефан Цвейг

10 книг, над якими плакав весь світ - 5 via

Книга про безнадійну любов паралізованої красуні до недалекого офіцера, здатному відповісти на її почуття лише жалістю. Однак сила її кохання настільки велика, що навіть не потребує взаємності. Всупереч обставинам в серці дівчини живе надія на диво, що коли-небудь вона зможе встати і піти.

Викрадач тіней Марк Леві

10 книг, над якими плакав весь світ - 6 via

Головний герой роману, маленький хлопчик, наділений незвичайною здатністю чути тіні і навіть викрадати їх. Також він може допомагати тіням і їх господарям, змінюючи долі на краще. Подорослішавши і ставши лікарем, герой використовує свій дар, щоб вилікувати хворих, але, на жаль, собі він допомогти не в силах.

Оскар і рожева пані Ерік-Емманюель Шмітт

10 книг, над якими плакав весь світ - 7 via

Хлопчик на ім'я Оскар хворий на рак. Тепер лікарня - його будинок, а няня Рожева Пані - друга мама. Коли Оскар дізнається, що жити йому залишилося лічені дні, Рожева Пані пропонує пограти в гру - рахувати кожен день за 10 років. Так всього за 12 днів він встигає подорослішати, закохатися і навіть постаріти.

Над гніздом зозулі Кен Кізі

10 книг, над якими плакав весь світ - 8

Між в'язницею і психіатричною клінікою головний герой вибирає останню, марно думаючи, що там йому буде краще. Він оголошує війну системі і до самого кінця залишається вірним собі. Ця історія грубо, але чесно відображає всю непривабливість божевілля і то, як сильно розмиті межі між розсудливістю і божевіллям.

Крадійка книжок Маркус Зусак

10 книг, над якими плакав весь світ - 9 via

У маленької Лізель важка доля - вона живе в нацистській Німеччині, де її батько, якого називають дивним словом «комуніст», раптово зникає, а мати віддає її і брата прийомним батькам. По дорозі Смерть забирає у Лізель брата. І ось тоді вона знаходить книгу. Читання стає її втіхою, а надруковані слова набувають особливої сили.

Сховище. Щоденник у листах Анна Франк

10 книг, над якими плакав весь світ - 10 via

Анна Франк померла в концтаборі, коли їй було 15 років. Дівчина вела щоденник з 1942-го по 1944-й рік. У щоденнику описано життя, почуття підлітка і мрії про майбутнє - про професії, про кохання, про сімейне життя. Читати цю живу і до щемливого справжню книгу дуже важко, але потрібно, щоб ніколи не забувати про найчорніші сторінки нашої історії.

3
Trophy icon
Нагородити автора