Logo
no milk, no party

CLICOW.COM

18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали


Ми зробили для вас підбірку маловідомих фактів про найвідомішу компанію в світі — Microsoft Corporation.

Подобається вам це чи ні, але корпорація Microsoft всюди.

З моменту неймовірного старту в 1970-их і понині Microsoft має довгу і легендарну історію, пов'язану з комп'ютерними технологіями.

Але як багато ви знаєте про Microsoft? Ось 18 речей, які, ймовірно, ніколи не були вам відомі про найбільше ім'я в бізнесі ПК.

#1 Шалений ріст цін на акції компанії

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 1 AP Photo/Jim Davidson Білл Гейтс на одній з конференцій

Якщо ви купили одну акцію Microsoft за ціною $21 на IPO (публічний продаж акцій) 13 березня 1986 року, то сьогодні, щоб зробити це знову, вам знадобиться близько $15 тисяч.

Це колосальні +71285%, зароблені працею співробітників Microsoft більш, ніж за 30 років. На сьогоднішній день на корпорацію Microsoft працює близько 130 тисяч співробітників у всьому світі.

#2 Білл Гейтс — найбагатша людина в світі

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 2 AP Photo Гейтс на виступі перед студентами

Один із засновників корпорації Microsoft — Білл Гейтс (англ. Bill Gates) став наймолодшим мільярдером на кінець 80-х років. На той час йому виповнився всього 31 рік.

У 1995 році він став найбагатшою людиною в світі зі статком $12,9 млрд. Зараз же його майно оцінюється в $85,6 млрд.

#3 Успіх компанії зробив, принаймні, трьох мільярдерів і аж 12 000 мільйонерів.

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 3 Mark J. Terrill/AP Стів Балмер — колишній генеральний директор корпорації

Крім Гейтса, за оцінками аналітиків, вибуховий ріст компанії Microsoft зробив, принаймні, ще двох мільярдерів і аж 12 000 мільйонерів.

Наприклад, колишній генеральний директор Стів Балмер (англ. Steve Ballmer), який в 2014 році придбав професійний баскетбольний клуб «Лос-Анджелес Кліпперс» за $2 млрд (!).

#4 Успішні інвестиції Білла Гейтса в нерухомість

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 4 Bing Maps Маєток Гейтса - Xanadu 2.0

У 1988 році Білл Гейтс купив 6130 квадратних метрів нерухомості в Медині, штат Вашингтон, за $2 мільйони. Кажуть, що на сьогоднішній день маєток оцінюється в понад $120 млн.

#5 «Blibbet» — літера «O» з унікальним зовнішнім виглядом у відомому логотипі.

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 5 Microsoft Один з перших логотипів Microsoft

У 1975, коли почалася історія Microsoft, логотип компанії був розбитий на два слова.

Однак, в тому ж році вони змінили логотип, з'єднавши два слова разом через стилізовану смужками літеру «O» — вона мала не тільки унікальний зовнішній вигляд (стилізацію під отвір п'ятидюймової дискети), але і з часом стала такою популярною, що для неї придумали окрему назву — Blibbet, тому що в кафетерії компанії весь час продавали подвійний чізбургер під назвою «Blibbet Burger».

Сленгове слово «Blibbet» можна перекласти як: «коротка анотація, виражена мінімумом слів».

#6 Знаменитий звук запуску Windows

Прославлений продюсер і музикант Брайан Іно (англ. Brian Eno) написав знаменитий звук запуску Windows, який дебютував в Windows 95.

#7 Тісний зв'язок Windows 95 з музикою

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 6 REUTERS/Gary Hershorn The Rolling Stones під час виступу

Насправді, у Windows 95 був тісний зв'язок з музикою: офіційна пісня операційної системи «Start Me Up» The Rolling Stones, а також супер-люкс CD-версія операційної системи поставлялися разом з відео-кліпом пісні Weezer's «Buddy Holly».

#8 Microsoft Excel — найуспішніша програма від Microsoft

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 7 via Один з перших інтерфейсів Microsoft Excel

Першою програмою від Microsoft, яка стала вбивцею для інших, була Microsoft Excel — вона зуміла зупинити домінування електронних таблиць від Apple, Visicalc і Lotus 1-2-3.

#9 Співпраця Microsoft і Apple

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 8 Business Insider Молоді Білл Гейтс та Стів Джобс

Насправді Microsoft і Apple працювали разом протягом багатьох років на програмне забезпечення для першого комп'ютера Macintosh від Apple — до тих пір, поки Microsoft не оголосила про свій продукт — Windows.

Це викликало суперництво Білла Гейтса і Стіва Джобса (засновник Apple), яке тривало впродовж багатьох десятиліть.

#10 Дружня атмосфера в колективі

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 9 via Цукерки M&M's

Співробітники Microsoft створили хороший звичай — кожен, у кого була річниця на роботі, мав пригостити всіх своїх колег цукерками M&M's.

Так з'явилася традиція: один фунт (близько пів-кілограмма) за кожен рік з компанією.

#11 Вражаюча кількість патентів Microsoft

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 10 US Patent & Trademark Office HoloLens — один з патентів Microsoft

Microsoft володіє майже 50,000 патентів, в тому числі і цим — гарнітурою доповненої реальності «HoloLens».

#12 Створення першого в світі наручного гаджета

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 11 Wikimedia Commons DataLink 150 — перший в світі розумний годинник

У 1994 році Timex і Microsoft розробили годинник DataLink 150 — перший в світі розумний годинник, випередивши компанію Apple на 12 років.

Вони також були не настільки великі, як сучасні наручні гаджети.

#13 Один з невдалих проектів — Bob

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 12 YouTube/Screenshot Інтерфейс спеціальної версії Windows Bob

У 1995 році Microsoft випустила Bob — спеціальну версію Windows, яка була спрямована на те, щоб полегшити роботу для нових користувачів.

Зовнішній вигляд комп'ютера був схожим на «будинок» з «кімнатами». Це було трохи дивно, і в результаті проект Bob був закритий.

#14 Допомога Apple від Microsoft

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 13 Jim Bourg/Reuters Стів Джобс на одній з конференцій

У 1997 році Microsoft врятувала компанію Apple від майже неминучого банкрутства, зробивши інвестиції в розмірі $150 млн.

Стів Джобс оголосив про це на сцені під час свого першого виступ в якості генерального директора Apple під несхвальні вигуки із залу.

#15 Відмінне почуття гумору у співзасновників

Пародія на Остіна Пауерса
Пародія на фільм «Ніч в Роксбері»

У 2000-их роках Білл Гейтс і Стів Баллмер (той самий, який придбав баскетбольний клуб за $2 млрд) часто з'являлися в смішних мотиваційних відео для співробітників Microsoft.

#16 Робота Microsoft над різноманітиіми концептами

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 14 AP Photo/Greg Baker Одна з міжнародних виставок Microsoft

Microsoft мала різні прототипи технологій, в тому числі гаджетів перекладу в режимі реального часу, планшетних комп'ютерів і телевізійних пристроїв з можливістю підключення до Інтернету і т.д.

Більшість з них так і не стали вироблятися масово, а деякі отримали жорсткий удар від ринку, так і не зацікавивши споживачів.

#17 Xbox — одна з найуспішніших ігрових приставок в світі

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 15 AFP Photo/Jeff Christensen Перше представлення ігрової приставки Xbox

У 2001 році Microsoft випустила ігрову приставку Xbox. «Xbox» є абревіатурою «DirectX Box». DirectX є ключовим компонентом програмного забезпечення Microsoft Windows, який робить можливим високу якість ігрової графіки.

#18 І під останнім пунктом в цьому списку буде, напевно, найнезвичніший факт.

 18 дивовижних фактів про Microsoft, які ви не знали - 16 Reuters-Robert Galbraith/Business Insider Сатья Наделла (англ. Satya Nadella) — теперешній головний виконавчий директор (CEO) в корпорації Майкрософт.

В наш час Microsoft також є однією з компаній, яка споживає величезну кількість рідини — а все тому, що її співробітники щороку п'ють 23 мільйони безкоштовних напоїв з їдальні компанії (в основному молоко і апельсиновий сік).

2
Trophy icon
Нагородити автора