Logo
no milk, no party

CLICOW.COM

4 точних ознаки того, що у людини сьогодні буде інсульт


Корисні поради при інсульті

4 точних ознаки того, що у людини сьогодні буде інсульт - 1 via

Можна уявити собі таку картинку. Ідеш ти в вихідний день по міському парку. Ти про щось говориш з подругою по телефону. Попереду тебе йде літній чоловік. Раптом він затинається і падає на землю.

Тривожна історія, чи не так?

Продовжимо. Ти підбігаєш до нього, щоб з’ясувати, чи все з ним в порядку. Він відмовляє – все нормально, просто спіткнувся. Ти чомусь йому віриш, хоча навколо немає жодного каменю, через який могла зачепитися нога. Ви розходитесь кожен своєю дорогою. Увечері цей чоловік помирає від інсульту.

А всіх-то справ було – розпізнати первинні ознаки інсульту, цієї страшної біди, яка косить і старих, і молодих. Вся заковика в тому, щоб знати про них, ці ознаки. І вмовити людину пройти кілька простих тестів. Як не крути, на кону в цьому випадку людське життя.

Ознаки та симптоми інсульту

Раптовим інсульт тільки здається. Завжди знайдеться один або кілька симптомів, які сигналізують тілу про те, що з ним скоро трапиться біда. Просто людина, яка не звикла до себе прислухатися, може запросто їх пропустити.

Якщо у тебе є літні родичі, наступна інформація буде надважливим. Прочитай і запам’ятай ці чотири ознаки, за якими можна визначити, чи станеться у людини інсульт і чи потрібно йому надати медичну допомогу.

- Попроси людину, у якої ти підозрюєш передінсультний стан, широко посміхнутися. Іноді це буває непросто і в хід підуть виверти на зразок: «Посміхніться красивій жінці». Воно того безсумнівно варто! Людина з підозрою на інсульт посміхнутися не зможе або ж з великими труднощами видасть криву посмішку.

- Попроси людини, яка тільки що впала через те, що нібито спіткнудася, вимовити довгу виразну фразу. Необов’язково складну, головне, щоб вона була довшою трьох слів. Наприклад, таку: «Я зачепився через власні ноги і впала, але тепер зі мною все в порядку». Людина в передінсультному стані не зможе вимовити довгу фразу виразно.

- Попроси людину, яка відчуває себе дивно, підняти руки над головою. Якщо у нього інсульт, то навіть така проста дія йому виконати не вдасться, а якщо вдасться, то тільки частково.

- Попроси людину, якій стало погано, висунути язик. Іноді доводиться висовувати його першим – багато людей при цьому соромляться і почувають себе ніяково. Язик постраждалої людини буде зігнутий.

Якщо ти виявиш у людини похилого віку хоча б одну з цих ознак, терміново вези її в лікарню. Викликай швидку, попереджай про ситуацію, що склалася медиків. Вони точно знають, що потрібно робити.

Є пара ознак, які люди помічають ще до того, як їх стан значно погіршиться. До цих ознак можна віднести оніміння пальців або цілком кінцівок, запаморочення, головний біль, сильну нудоту і різке падіння зору одного або обох очей.

Результатом твоєї наполегливості може стати порятунок життя близької людини. Або незнайомого. Яка, втім, різниця, якщо людське життя – безцінна штука.

Поділися цією статтею з усіма своїми друзями і подругами в соцмережах. За статистикою, на кожних десять чоловік з інсультом доводиться один врятований. Обізнаний – значить озброєний.

3
Trophy icon
Нагородити автора