Logo
no milk, no party

CLICOW.COM

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка


Скільки коштує ялинка, скільки на ній ліхтариків, що з нею стається після свят — все про одну з найвідоміших ялинок світу.

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка - 1 via Найбільш популярне фото під час Різдвяно-Новорічних свят в Нью-Йорку

В Нью-Йорку офіційно відкрили святковий сезон: 29 листопада засяяла вогниками Різдвяна ялинка — одна з найвідоміших ялинок світу!

Отож, цікаві факти про різдвяний символ Нью-Йорка:

1. Історія національної традиції

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка - 2 via Різдвяна ялинка біля Рокфеллер Центру, 1931 рік

Дерево, як правило, є Норвезькою сосною від 69 до 100 футів (21-30 м) висотою. Церемонія урочистого запалення ялинки є національною традицією, починаючи з 1933 року.

Хоча перша ялинка була встановлена напереродні Різдва 1931 року, коли працівники будівельного майданчика Рокфеллер-центру вирішили зібрати свої гроші разом, щоб придбати новорічну ялинку. Це була 20-футова (6 м) ялинка, прикрашені гірляндами ручної роботи, які зробили в сім'ях працівників. Два роки по тому, в 1933 році, Рокфеллер-центр вирішив зробити дерево щорічною традицією та провести першу офіційну церемонію освітлення з 50-футовим (15 м) деревом.

Різдвяне освітлення 2017 року відбулося 29 листопада. Дерево залишатиметься для огляду до 7 січня 2018 року. Цьогорічна ялинка заввишки 75 футів (майже 23 м) і вагою майже 12 т. Ялинці 80 років, і вона була привезена з міста Стейт Коледж (штат Пенсільванія).

Середня кількість денних глядачів під час святкового сезону: 500 000-750 000. За попередніми оцінками, приблизно 125 мільйонів людей відвідують ялинку щороку.

2. Як обирають ялинку

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка - 3 via Установка ялинки

За виявлення потенційних Різдвяних ялинок сьогодні відповідає Ерік Паузе, головний садівник у Рокфеллер-центрі, відвідуючи місця у трьох штатах. Девід Мурбах, колишній менеджер відділу садів Рокфеллер-центру, виконував цю роль 26 років аж до своєї смерті в 2009 році.

Які фактори враховуються при виборі ідеального дерева? За словами Паузе та його команди, переможця вибирають на підставі його «пухнастості» та загальної форми різдвяної ялинки, а також його здатності витримати важкі прикраси.

Незважаючи на те, що Різдвяна ялинка Рокфеллер-центру в основному відстежується (інколи й по кілька років), люди можуть фактично представити свої дерева для розгляду через веб-сайт Рокфеллер-центру. Саме так було виявлено дерево 2015 року. Воно було представлено сім'єю з Гардінера, штат Нью-Йорк, які побоювалися, що їх велике дерево впаде на будинок.

3. Транспортування ялинки

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка - 4 via Доставка ялинки до Нью-Йорку

Протягом багатьох років було використано різноманітні способи транспортування, щоб привезти обрану ялинку до свого звичайного форпосту — Рокфеллер-центру. Зазвичай, це баржа або вантажівка. Однак у 1998 році 73-футове (22 м) високе дерево фактично пролетіло з Ричфілда, штат Огайо, на транспортному літаку. Саме дерево, як правило, оформлено гігантським баннером.

4. Звідки приїжджає ялинка

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка - 5 via

З моменту започаткування традиції встановлення Різдвяної ялинки біля Рокфеллер-центру існувало лише одне неамериканське дерево. Більшість з ялинок прибуває з трьох штатів: Коннектикут, Нью-Джерсі та Нью-Йорк, але в 1966 році Канада пожертвувала 64-футову (19.5 м) високу білу ялину з Petawawa Forest, який розташований приблизно в 120 милях (193 км) на північ від Оттави, Онтаріо. Дерево, пожертвуване на честь Століття Конфедерації Канади (1967), мало проїхати 550 миль (885 км), щоб досягти Рокфеллер-центру.

Найвищою ялинкою була ялинка 1999 року, привезена з містечка Кіллінгворт (штат Коннектикут), — 100 футів (30.5 м).

5. Освітлення ялинки

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка - 6 via Сонячні панелі на даху Рокфеллер-центру

На сьогоднішній день, щоб повністю прикрасити Різдвяне дерево викорістовується 45 000-50 000 світлових елементів. Довжина дроту, до якого кріпляться гірлянди, дорівнює периметру Централ парку — 6 миль (9.6 км).

Така кількість освітлюваних елементів є досить дорогим задоволенням. Саме тому лампи розжарювання були замінені світлодіодними ліхтарями в 2007 році. Тепер освітлення ялинки забезпечують сонячні панелі, які розташовані на дахах будівель Рокфеллер-центру. Це оновлення в кінцевому підсумку допомагає заощадити 1200 кВт на день.

6. Головна зірка країни

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка - 7 via

Звичайна зірка не може прикрашати найвищу точку найвідомішої новорічної ялинки у світі. Тому для цієї місії була обрана зірка Сваровські: адже вона зроблена з 25 000 кристалів Сваровскі, які блискуче відображаються на телевізійних екранах.

Вперше зірка Сваровські засяяла в 2004 році, в діаметрі вона має 9.5 футів (майже 3 м), важить колосальні 550 фунтів (250 кг) і має один мільйон граней. На додаток до кристалів, зірка виготовлена зі скла такого ж виду, яке використовується у хмарочосах Нью-Йорка.

7. Що відбувається після свят

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка - 8 via Після свят ялинка продовжує жити

Завжди сумно бачити Різдвяну ялинку, коли її демонтують після свят... Але після того як в січні вогні вимкнені, дерево жертвують на благодійність.

Ялинка була вперше перероблена в 1971 році, коли було виготовлено приблизно 30 мішків тирси, яка викорстовувалась для підсипання природних стежок по місту. Протягом багатьох років вона також забезпечує ресурси для декількох проектів: у 2005 році, наприклад, Habitat for Humanity використовував деревину для створення дверних каркасів для будинків для нужденних, а через два роки це дерево було використано для будівництва будинків в Новому Орлеані для людей, постраждалих від урагану «Катріна». Іноді дерево також перетворюють на папір.

8. Скільки коштує Різдвяна ялинка Нью-Йорка

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка - 9 via

Питання вартості найголовнішої ялинки Сполучених Штатів досить цікаве. І однозначної відповіді немає :))

Отже:

1. 50 000 світлодіодних ліхтариків коштують приблизно $14 000;

2. Вартість зірки Сваровські тримають у таємниці. В пресі зустрічаються цифри від $35 000 до $1.5 млн.;

3. Всі витрати, пов'язані з транспортуванням ялинки, бере на себе Рокфеллер-центр;

4. Сама ялинка коштує приблизно $25 000, але ні місто, ні Рокфеллер-центр за ялинку не платять нічого. Зазвичай, дерево є щорічним безкоштовним пожертвуванням від приватних осіб.

Донори вважають за честь, що їх ялинка перетворюється на, мабуть, найвідомішу різдвяну ялинку нації. Більшість з родин, що пожертвували ялинки, походять з передмість в Коннектикуті, Нью-Джерсі та Нью-Йорку, де ростуть високі норвезькі ялини. Як правило, власники ялинок присутні на урочистій церемоніі освітлення.

Незважаючи на те, що власники ялинок надають дерево безкоштовно, рідко яка сім'я відмовляється від інших пропозицій Рокфеллер-центру, наприклад, безкоштовного озеленення територіі після зрубування дерева.

А власник дерева 1996 року отримав невеликий платіж — $ 2 000.

8
Trophy icon
Нагородити автора