Logo
no milk, no party

CLICOW.COM

Куди зникають в Нью-Йорку ялинки після свят


Виявляється, у різдвяних ялинок в США є «друге життя»!

Прощатися із зеленою красунею після свят завжди трішки сумно… Але після переїзду в Штати для мене особисто цей процес вже не такий болісний: у ялинок є “друге життя”!

Куди зникають в Нью-Йорку ялинки після свят - 1

Різдвяні ялинки в Америці починають світитися у вікнах переважно після Дня подяки, тобто з початку грудня. А 2-го січня в Нью-Йорку закінчуються різдвяно-новорічні канікули і місто повертається до звичного ритму.


Отже, що трапляється з різдвяними ялинками?

Є кілька варіантів.


Куди зникають в Нью-Йорку ялинки після свят - 2

1. Власне з 2-го січня по 13-е включно Департамент, який відповідає за прибирання вулиць і вивезення сміття буде збирати ялинки по місту для подальшої їх переробки. Ялинки подрібнюють на мульчу — дрібні тріски, які використовують в парках та на вулицях Нью-Йорку: підсипають дерева навколо стовбура, доріжки в парках і т.ін.

Куди зникають в Нью-Йорку ялинки після свят - 3

2. Минулих вихідних в Нью-Йорку проходив MulchFest — своєрідний фестиваль “прощання з ялинкою”. По всьому місту (переважно в парках) були визначені місця, куди можна було принести/привезти свою ялинку для переробки. Департамент парків забезпечував всіх бажаючих безкоштовними мішками з мульчею, які можна було забрати додому для власного саду, наприклад. Також безкоштовно пригощали яблуками, випічкою та гарячим шоколадом. Незважаючи на рекордно низьки температури у Нью-Йорку минулих вихідних, мешканці міста охоче несли свої ялинки — тільки в одному з парків переробили більше 1 тис. дерев.

Куди зникають в Нью-Йорку ялинки після свят - 4

3. Якщо ви не встигли на MulchFest, то 14-го січня, в неділю, можете доправити свою ялинку до одного з пунктів збору і Департамент переробить їх пізніше.

Куди зникають в Нью-Йорку ялинки після свят - 5

Всі локації з переробки та збору ялинок вказані на сайті Департаменту з паркового устрою. Також на сайті розміщене нагадування, що перш ніж нести/везти ялинку на переробку, з неї необхідно зняти всі іграшки, прикраси та гірлянди.

Минулого року, до прикладу, в Нью-Йорку було перероблено більше 26 тис. ялинок. Сподіваються, що цьогоріч їх буде більше. До речі, так само переробляють й “головну” ялинку Нью-Йорка, яку встановлюють щороку біля Рокфеллер Центру.

Зустрінемось з ялиночками знову влітку в нью-йоркських парках!

Куди зникають в Нью-Йорку ялинки після свят - 6
14
Trophy icon
Нагородити автора