Logo
no milk, no party

CLICOW.COM

Передсмертний лист 27-річної дівчини, яка померла від раку, змінить ваше життя


Мудрі слова, які знайшли відгук в тисячах душ: «Будьте безжальні заради свого ж блага».

Третього січня Холлі Бутчер, перебуваючи на останній стадії раку, вивісила в Фейсбуку список життєвих порад.

Четвертого січня (так, лише день по тому!) вона померла, оточена близькими. Їй було 27 років.

Бутчер жила в Графтон, штат Новий Південний Уельс (Австралія), і померла від саркоми Юінга — рідкісної форми раку, що вражає в основному молодих людей.

Тепер її останній пост став вірусною сенсацією, розлетівшись по всьому світу. Ці мудрі слова знаходять відгук в тисячах душ.

Прочитайте і ви це послання, яке набрало вже більше 157 тисяч перепостів:

Невеличка порада від Хол:

«Це дуже дивно — усвідомлювати і приймати свою смертність, коли тобі всього 26 років. Це просто одна з деталей, які ти ігноруєш. Дні пролітають повз, і ти чекаєш, що так буде завжди, поки не трапляється несподіване.

Я завжди уявляла, що коли-небудь стану старою, сивою й зморшкуватою, що у мене буде прекрасна сім'я (з купою дітей), яку я створю з коханою людиною. Я так сильно цього хочу, що аж боляче.

Так уже влаштоване життя. Воно тендітне, дорогоцінне і непередбачуване, і кожен новий день — це подарунок, а не невід'ємне право.

Зараз мені 27. Я не хочу вмирати. Я люблю своє життя. Я щаслива ... Це заслуга моїх близьких».


Але не в моїй владі вирішувати

Я пишу цю «передсмертну записку» не для того, щоб ви боялися смерті — мені подобається, що ми практично не усвідомлюємо її неминучості... Крім тих випадків, коли я хочу про неї поговорити, і всі удають, що це «табу», яке нікого з нас не стосується... Це важкувато.

Я просто хочу, щоб люди перестали так переживати через дрібні, нічого не значущі стреси в житті і згадали, що всіх нас врешті-решт чекає одна й та ж доля, так що треба робити все можливе, щоб твоє життя було гідним і хорошим, і без зайвої фігні.

Далі я викладаю купу думок, тому що в останні кілька місяців у мене було багато часу, щоб все обдумати. Природно, всі ці випадкові думки найчастіше лізуть мені в голову посеред ночі!


Коли вам захочеться поскиглити про всякі дурниці (в останні кілька місяців я таке все частіше помічаю), просто згадайте про того, у кого реально є проблеми. Скажіть спасибі, що у вас така дрібна проблема і не партеся. Зрозуміло, що якісь речі вас дістають, але не треба на них зациклюватися і псувати настрій всім навколо.

Тепер вийдіть на вулицю, вдихніть глибше свіжого повітря всіма легенями, подивіться, яке небо блакитне і які дерева зелені, як все прекрасно. Подумайте, як вам пощастило, що ви маєте можливість просто дихати.

Може бути, що ви сьогодні застрягли в пробці, або не виспалися, або ваші прекрасні дітки не дали вам поспати, або перукарка постригла вас занадто коротко. Може, ви подряпали нові накладні нігті, у вас занадто маленькі цицьки, целюліт на дупі та відвислий живіт.

Забудьте про всю цю хрінь... Я вам гарантую, ви не згадаєте про жодну з цих речей, коли прийде ваш час. Все це здається ТАКОЮ фігнею, коли дивишся на все своє життя в цілому.

Я дивлюся, як моє тіло всихає прямо у мене на очах, і я нічого не можу з цим вдіяти, і мрію тільки про одне — ще один День народження або Новий рік в колі сім'ї або ще один день з моїм партнером і собакою. Один єдиний.

Я чую, як люди скаржаться на свою жахливу роботу, на те, як їм важко вправлятися, — скажіть спасибі, що ви фізично можете це робити. Робота і вправи можуть здатися такою нісенітницею... поки твоє тіло дозволяє тобі ними займатися.

Я намагалася вести здоровий спосіб життя — мабуть, це була моя основна мета. Цінуйте своє здоров'я і працюйте над тілом, нехай воно навіть не ідеальної форми. Доглядайте за ним і захоплюйтеся ним. Рухайте ним і підживлюйте його свіжою їжею. Але не зациклюйтеся на ньому.

Пам'ятайте, що гарне здоров'я — це не тільки фізичне тіло... не лінуйтеся також прагнути до психічного, емоційного і душевного щастя. Тоді ви, можливо, зрозумієте, наскільки неважливо мати це ідіотське ідеальне тіло в соцмережах...

До речі, якщо вже ми про це заговорили, відпишіться від всіх акаунтів, через які ви відчуваєте огиду до себе. Навіть від друзів... Будьте безжальні заради свого блага.

Будьте вдячні за кожен день, коли у вас нічого не болить, і навіть за ті дні, коли хворієте звичайним грипом, розтягнули спину або підвернув щиколотку, — так, це хріново, але не смертельно і скоро пройде.

Менше скигліть, люди! .. І побільше допомагайте один одному.

Давайте, давайте, давайте. Це правда, що набагато приємніше робити щось для інших, ніж для себе. Я шкодую, що недостатньо це робила.

Відтоді, як я захворіла, я зустріла неймовірно добрих і самовідданих людей і отримала багато найтепліших і дбайливих слів і вчинків від рідних, друзів і незнайомців. Набагато більше, ніж могла б дати у відповідь. Я ніколи цього не забуду і буду вічно вдячна всім цим людям.

Дивне відчуття, коли у тебе в кінці ще залишилися невитрачені гроші... а тобі вже скоро вмирати. У такі часи не підеш купувати якісь матеріальні речі, як раніше, типу нової сукні. Мимоволі замислюєшся, як це нерозумно, що ми витрачаємо так багато грошей на нове шмаття і інші «речі».

Купіть що-небудь своїй подрузі замість чергового сукні, косметики або прикрас до наступного весілля.

1. Всім пофіг, що ви два рази прийдете в одному вбранні.

2. Це приємно. Зводить її в ресторан, а ще краще — приготуйте їжу самі. Заплатіть за її каву. Подаруйте їй квітку, масаж або свічку і скажіть, що любите її, коли будете дарувати.

Цінуйте чужий час. Не змушуйте їх чекати через свою непунктуальність. Якщо ви вічно спізнюєтеся, почніть збиратися раніше і зрозумійте, що друзі хочуть провести час з вами, а не сидіти та чекати, поки ви прийдете. Вас за це тільки почнуть поважати! Амінь, сестри!

В цьому році ми в родині домовилися не дарувати подарунків, і хоча ялинка виглядала сумно і порожньо (я мало не розридалася в Святвечір!), було класно, тому що ніхто не переживав, що треба встигнути купити всім подарунки, а всі зусилля пішли на написання хороших листівок один одному. Плюс, уявіть собі, що моїм рідним довелося б купувати мені подарунок, знаючи, що, швидше за все, він залишиться їм... якось дивно!

Нехай це прозвучить не круто, але ці листівки для мене важливіші будь-яких покупок. Правда, врахуйте, що нам було просто, тому що у нас немає маленьких дітей.

Коротше, мораль цієї байки: Різдво можна відзначити й без подарунків. Поїхали далі.

Витрачайте гроші на відчуття... Або хоча б не залишайте себе без відчуттів, витрачаючи всі гроші на матеріальну погань.

Постарайтеся нарешті кожен день ходити на пляж, як ви давно планували.

Бувайте на природі.

Намагайтеся просто бути присутніми в моменті і отримувати від нього задоволення, а не знімати його через екран телефону. Життя створене не для того, щоб проживати його на екрані, і не для того, щоб зробити ідеальне фото... насолоджуйтеся, блін, моментом! Не треба намагатися його сфотографувати для всіх інших!

Риторичне питання: коли ви витрачаєте кілька годин на зачіску і макіяж заради одного вечора, воно того варте? Я цього ніколи не розуміла у жінок.

Прокидайтеся іноді раніше і слухайте спів птахів, милуючись красивими квітами висхідного сонця.

Слухайте музику... по-справжньому слухайте. Музика — це терапія. Найкраще — стара.

Пестьте свою собаку. На тому світі мені буде цього не вистачати.

Говоріть з друзями. Приберіть телефон. В них все добре?

Подорожуйте, якщо вам цього хочеться. Якщо ні — не подорожуйте.

Працюйте заради життя, а не живіть заради роботи.

Серйозно, робіть те, що вас радує.

З'їжте тортик. І ніякої провини.

Говоріть «ні» всьому, чого не хочете робити.

Не треба слідувати чужим уявленням про те, що таке «повноцінне життя»... може бути, ви хочете собі звичайне життя — в цьому немає нічого поганого.

Говоріть близьким, що ви їх любите, якомога частіше і любіть їх щосили.

7
Trophy icon
Нагородити автора