Logo
no milk, no party

CLICOW.COM

Правила першої допомоги домашнім улюбленцям, які важливо знати кожному господарю


Пам'ятайте: при будь-якій травмі або отруєнні необхідно доставити вихованця до ветеринара якомога швидше.

При отруєнні

via

Кішка

Типові симптоми отруєння: блювота, пронос, слинотеча, роздратування шкіри і судоми. Якщо причиною отруєння стали отруйні гази, дим і випари розчинників, необхідно перенести кішку на свіже повітря і спробувати привести до тями за допомогою ватного тампона, змоченого в нашатирному спирті. Якщо тварина не реагує, слід провести процедуру штучного дихання.

При отруєнні хімікатами, отруйними рослинами і ліками необхідно викликати блювоту за допомогою розчину питної соди або міцного соляного розчину. Але якщо кішка отруїлася кислотою або лугом, ні в якому разі не можна викликати блювоту, тому що речовини продовжують своє шкідливе дію і при русі з шлунка назад в стравохід, що принесе тільки додаткові травми.

Необхідно напоїти кішку тим, що здатне нейтралізувати дію препарату: молоком або яєчним білком, збитим з водою. Використовуйте невелику спринцівку або шприц без голки. Буде зручніше, якщо ви зможете сповити кішку, щоб вона не виривалася, але голову їй при цьому закидати не можна, вона повинна перебувати в горизонтальному положенні.


Собака

Основні ознаки отруєння: блювота, діарея, судоми або м'язова слабкість, відмова від корму, скиглення. До звернення до фахівця необхідно спровокувати блювання за допомогою соляного розчину. Після блювоти використовуйте абсорбенти (активоване вугілля з розрахунку 1 таблетка на 1 кг ваги або ж «Ентеросгель»). Якщо собака отруїлася чадним газом, то виведіть її на свіже повітря і дайте їй побільше води. Ознака при отруєнні щурячою отрутою: кров в калі і блювоті і запах часнику з рота.

Коли застряг якийсь предмет у роті

Собака

При попаданні стороннього предмета собака може лежати з роззявленою пащею і скляними очима, вертіти головою, засовувати лапу в пащу, тертися мордою об підлогу або землю, при цьому у неї спостерігається рясне слиновиділення. Якщо чужорідне тіло застрягло в горлі або стравоході, необхідно викликати у собаки блювоту. Можна також влити їй в горло кілька чайних ложок рослинного масла, після чого спробувати витягти сторонній предмет або проштовхнути його в шлунок.


Кішка

В аналогічному випадку у кішки спостерігається підвищене слиновиділення, тварина тре лапою морду, кричить, смикає головою, робить жувальні рухи, намагається щось проковтнути або витягнути з пащі, кашляє і дихає насилу. Уважно огляньте порожнину рота кішки, і якщо ви знайшли чужорідний предмет, то постарайтеся його витягнути за допомогою пінцета.

Щоб витягти сторонній предмет, що знаходиться в гортані, покладіть кішку собі на коліна. Опустіть голову кішці нижче тулуба, вдарте по спині і відразу переверніть вихованця животом вгору, після чого натисніть на край реберної дуги по напрямку до грудної клітки. Перевірте наявність предмета в роті у кішки і зробіть штучне дихання в ніздрі. Повторіть ці рухи, поки не отримаєте предмет з гортані.

При ударі електричним струмом

Собака

Висмикніть вилку з розетки. Відкрийте собаці пащу і витягніть мову, щоб звільнити дихальні шляхи. Перевірте дихання за рухом грудної клітки, потім пульс, який можна промацати на внутрішній поверхні стегна. Якщо пульс є, але собака не дихає, терміново почніть робити штучне дихання. У разі відсутності пульсу - закритий масаж серця, а потім в терміновому порядку до ветеринара.


Кішка

Якщо кішка отримала ураження електричним струмом, потрібно спочатку знеструмити приміщення і вже після цього відтягнути тварину від проводу, надівши гумові або вовняні рукавички. Перевірте, чи дихає кішка, чи б'ється її серце. Терміново охолодіть обпечені місця, зробіть штучне дихання і непрямий масаж серця. І якомога швидше доставте тварину до ветеринара.

У випадку опіків

Кішка

При термічних опіках парою, окропом або вогнем слід змочити ватний тампон в холодній і міцній чайній заварці, промокнути місце опіку і прикласти тампон до ранки на 5-10 хвилин. Потім потрібно промокнути сухою серветкою і нанести на місце опіку мазь з антибіотиком або спеціальний охолоджуючий спрей. При хімічному опіку кислотою потрібно промити уражену ділянку великою кількістю води і прикласти тампон, змочений в розчині питної соди з розрахунку 1 ч. Л. соди на 1 склянку води.


Собака

При опіку потрібно вистригти шерсть навколо ураженого опіком ділянки і обробити його розчином марганцівки. До ураженої ділянки слід прикласти холодний компрес, а пізніше - накласти нещільно прилягаючу захисну пов'язку, що забезпечує захист від пошкоджень і вилизування. Пов'язку необхідно щодня міняти. Якщо стався хімічний опік, потрібно зняти нашийник, шлею або поводок і протягом 10-15 хвилин поливати уражену ділянку водою, стежачи за тим, щоб стікаюча вода не потрапляла на інші ділянки тіла.

При ударі або розтягуванні

Собака

Після травми в першу чергу необхідно прикласти до ушкодженої ділянки холодний компрес і обробити подряпини перекисом водню і антисептичною маззю. При переломі на травмованій області швидко проявляється набряк і є відчуття хрускоту. Перед тим як відвезти собаку до ветеринара, необхідно зафіксувати травмовану область, наклавши шину. При розтягуванні лапи накладіть холодний компрес, а потім покажіть вихованця фахівцю.


Кішка

Помістіть кішку на плоску поверхню і огляньте. Якщо немає можливості викликати ветлікаря в перші ж хвилини, зробіть шину самі: візьміть шматок щільного картону або дощечку і зафіксуйте кінцівку, перемотавши її бинтом. При відкритому переломі потрібно витягти всі видимі сторонні предмети з рани перед накладенням пов'язки і обробити краї рани зеленкою. Тепер можна везти кішку до лікаря, але потрібно покласти спочатку ковдру, щоб зафіксувати вихованця.

При кровотечі

Собака
При венозній кровотечі у собаки потрібно накласти пов'язку безпосередньо на рану і туго забинтувати. Якщо рана забруднена, її краї слід обробити антисептиком. У разі артеріальної кровотечі перетягніть лапу вище рани нашийником, джгутом або бинтом, протягніть туди палицю і закручуйте за годинниковою стрілкою до тих пір, поки кровотеча не зупиниться. Капілярну кровотечу можна зупинити, приклавши тугу пов'язку з чимось холодним поверх цієї пов'язки. Потім потрібно промити рану чистою водою і обробити краї антисептиком.


Кішка

Якщо у вашої кішки кровотеча, притисніть тампон або марлеву серветку до місця порізу. При кровотечі з очей використовуйте тампон, змочений в холодній воді. Якщо кровотеча з носа, використовуйте тампон, але не перекривайте кішці дихання: вона повинна мати можливість дихати. Дивитися кожну хвилину на рану, відсуваючи пов'язку, не треба: це дратує рану, і кров буде зупинятися довше.

2
Trophy icon
Нагородити автора