Logo
no milk, no party

CLICOW.COM

Про медицину в США


Як працює медична система в Америці: власний досвід.

За минулий тиждень в моїй стрічці у Facebook кілька раз трапились пости щодо нововведень в медичній системі України, зокрема, про електронну чергу до лікарів.

Обурювались друзі з рідного Івано-Франківська та сусіднього Львова.
Скарги з обидвох міст були приблизно наступного змісту:
- Навіщо електронний талон на певну годину, якщо все одно чекаєш в черзі;
- До вузьких спеціалістів можна потрапити тільки після попереднього відвідування сімейного лікаря;
- Як можна передбачити наперед, що необхідно буде до когось з лікарів записатись.

Ну, і, звичайно, узагальнюючі коментарі про «недореформовану медицину», «недолугу реформу», «чергове знущання» і т.д.


Про медицину в США - 1 via

Кілька разів намагалась в коментарях висловити думку, що нічого жахливого в цих нововведеннях немає і система має бути відпрацьована, і в подальшому все налагодиться і буде працювати. У відповідь писали: «добре тобі говорити... ти в Америці... от у вас там...»

Так от, хочу навести кілька фактів власне про заокеанські реалії (можливо, не так обурюватись захочеться :))

- Після народження малюка (за умови природніх пологів, і якщо з мамою та малюком все гаразд) виписують з госпіталя на третю добу. На п’яту добу ви маєте привезти немовля до свого педіатра на перший огляд.
- Педіатр, зазвичай, обирається ще до народження дитини.
- Ніякій педіатр чи патронажна медсестра додому не ходять. В медичний офіс приїжджаєте з малюком самі.
- Якщо дитина захворіла (навіть з високою температурою), ви все одно самі везете до доктора в офіс, звичайно, попередньо давши жарознижуючий препарат. В цьому випадку попередньо записуватись не потрібно, але маєте бути готові, що в офісі можете пробути й годину-дві. Бо у сезон застуд таких, як ваша дитина, буде в офісі багато.
- Все це саме стосується і дорослих. У випадку хвороби — їдете до сімейного лікаря.
- Якщо стан важкий – їдете в госпіталь у відділення невідкладної допомоги (Emergency Room). Там теж можете пробути не одну годину, заповнюючи ще величееезну кількість різноманітних форм і бланків.
- У крайньому випадку – викликають швидку допомогу. Так, приймуть в госпіталі без черги. А з рахунками за виклик будете розбиратись пізніше, як одужаєте!
- Що стосується вузьких фахівців – запис або через педіатра, або через сімейного лікаря.
- Зазвичай, прийому можна чекати місяць-два. При цьому, зважайте на те, що не кожен лікар, офіс якого знаходиться поруч із вашим місцем проживання, приймає вашу страхівку. Не забуваємо, що це Нью-Йорк, і поняття «поруч» дуже умовне :)
- Тож проходите квест з пошуку фахівця з хорошими рекомендаціями, бажано недалеко (особливо, якщо йдеться про дітей) і такого, який приймає ваш тип страхівки.
Наприклад, дитячого стоматолога ми шукали приблизно з місяць. До офісу – 4.5 милі (майже 7 км). До нашого педіатра – 3 милі (майже 5 км).


Про медицину в США - 2 via

- Я і мій чоловік обслуговуємось в поліклініці від профспілки з його роботи. Інші лікарі наш страховий поліс не приймають. По одній поліклініці в чотирьох районах Нью-Йорка. До нашої поліклініки в Брукліні добиратись громадським транспортом треба, щонайменше, годину в одну сторону.
- Зважаючи на кількість людей, яку обслуговують ці поліклінікі, до стоматолога та гінеколога я записуюсь за 1.5-2 місяці наперед (щоправда, до цих лікарів і ще до окуліста можна записатись без відвідування сімейного лікаря :). Причому, у стоматолога, наприклад, прийом 30 хвилин. Якщо потрібно ще раз прийти (у випадку, якщо не терміново, а планові процедури) — ще раз через півтора місяці :))
- Аптека, в якій за рецептом ви можете отримати ліки, до речі, теж знаходиться в поліклініці. А без рецепту в Америці ви не купите навіть фізрозчин для нібулайзера:) Щоправда, на певні препарати (якщо ви щось маєте приймати не разово), рецепт видається з продовженням (refills). Тобто телефоном можна препарат замовити, але їхати все одно доведеться в аптеку. Годину туди, годину звідти.


І перелік таких нюансів можна продовжувати й продовжувати!

Про медицину в США - 3 via

Так, життя в Штатах, звичайно, має свої переваги (та ж робота з дітьми і взагалі людьми з особливими потребами, наприклад).

Та одразу зауважу, що багато з вищенаведених речей для мене, особливо на початку, були незрозумілими та незручними! І американська система зі своєю страховою системою зовсім недосконала!

Але в сукупності все діє так, що починаєш розуміти, що за своє здоров’я, в першу чергу, маєш дбати сам... і відповідальність нести теж сам... вчитись планувати і піклуватись про себе і дітей (і це стосується не тільки медицини, але й життя в цілому).

Тому що, як би цинічно це не звучало, лікарю, по великому рахунку, все одно, прийдете ви до нього чи ні. Якщо не ви, то прийде інший пацієнт, а свої гроші лікар так чи інакше заробить.

23
Trophy icon
Нагородити автора