Logo
no milk, no party

CLICOW.COM

Секрет найзагадковішого будинку в Ісландії


На карті Ісландії знаходиться острів з одиноким будинком, що став породженнями багатьох чуток та вигадок

Секрет найзагадковішого будинку в Ісландії - 1

На острові Еллідей, третьому за величиною острові архіпелагу Вестманнаейяр на півдні Ісландії, здалеку біліє один-єдиний будинок. Розташування, причина відсутності сусідів і історія самотнього будинку давно інтригують багатьох мандрівників.

Про загадковий будинок ходить безліч чуток і легенд: то заховане від решти світу житло належить підпільному мільйонерові, то всім островом володіє відома ісландська співачка Бьорк.

Секрет найзагадковішого будинку в Ісландії - 2

Протягом трьох століть на острові жили п'ять сімей, які хотіли побудувати будинки і жити в своєму маленькому закритому суспільстві.

Люди вирощували велику рогату худобу, ловили рибу й полювали на тупиків (в Ісландії ці птахи все одно що голуби в Україні). Однак через двісті років острівної самотності стало ясно, що Еллідей непрактичний для життя.

Секрет найзагадковішого будинку в Ісландії - 3
Секрет найзагадковішого будинку в Ісландії - 4

У підсумку до 1930-х років острів залишили останні люди. На материку було набагато простіше займатися риболовлею і розведенням худоби.

А ось для полювання на тупиків Еллідей підходив якнайкраще. Тому в 1950-х роках Асоціація мисливців острова побудувала той самий будинок, який тепер розбурхує уяву мандрівників. Там тепер зупиняються члени асоціації під час сезону полювання на тупиків.

Секрет найзагадковішого будинку в Ісландії - 5

Загадки та інтриги, може, й не сталося, але чутки про Бьорк частково підтвердилися: у 2000 році прем'єр-міністр країни Давид Оддссон здійснив невдалу спробу подарувати острів відомій ісландській співачці за її внесок в популяризацію Ісландії.

Невідомо, чому саме відступилися від цієї ідеї — мабуть, ісландці стали протестувати або сама співачка відмовилася. У будь-якому випадку зараз острів належить Асоціації мисливців.

8
Trophy icon
Нагородити автора