Logo
no milk, no party

CLICOW.COM

Тибетські методи виховання дітей: 4 етапи


Принципи виховання, що допомагають виростити повноцінну і самодостатню особистість, яка буде приймати правильні рішення і з повагою ставитися до батьків.

1-й етап — до 5 років

Тибетський підхід до виховання дітей: 4 етапи - 1 via

Згідно тибетської системи виховання, в цей період до дитини потрібно ставитися «як до короля». Не можна щось забороняти дитині і тим більше карати її.

У цьому віці дитина допитлива, активна, готова пізнавати і досліджувати світ. Але вона ще не вміє спиратися на свій досвід і логічно мислити. Тому, якщо вона робить щось неправильне або небезпечне, потрібно зобразити переляканий вигляд і перемкнути його увагу на щось інше. На емоції - ту мову, яку діти в цей період добре розуміють.

Якщо ви будете надмірно оберігати дитину і багато забороняти йому в цьому віці, то можете придушити його життєву активність і навчите підкорятися.

2-й етап — з 5 до 10 років

Тибетський підхід до виховання дітей: 4 етапи - 2 via

У цей період радять звертатися до дитини «як до раба», але, звичайно ж, без жорстокості. У цей час особливо активно розвиваються інтелект і логічне мислення і закладається фундамент майбутньої особистості.

В даний період важливо ставити перед дитиною різні завдання, контролювати, як вони виконуються, і навчити дитину бути готовим до наслідків, які виникають через їх невиконання. Так дитина повинна навчитися нести відповідальність за свої вчинки, прагнути до позитивних речей і уникати негативних. У цей час можна не побоюватися навантажувати дитину знаннями, повірте, діти засвоюють їх досить легко.

Якщо ж в даний період продовжувати ставитися до дитини «як до короля», він виросте інфантильним, яка не вмітиме відповідати за свої вчинки і нездатною до праці.

3-й етап — з 10 до 15 років

Тибетський підхід до виховання дітей: 4 етапи - 3 via

З 10 до 15 років до дитини важливо звертатися «як до рівного». Ви знаєте, що у вас більше життєвого досвіду і знань, але дитині важливо заявити про свою життєву позицію і показати силу своєї думки.

Так допоможіть йому в цьому: радьтеся, запитуйте його думки, заохочуйте до самостійності. Важливо підказувати, а не наказувати і забороняти, адже в цьому віці формуються незалежність мислення, самостійність в справах і вчинках.

Якщо ви будете все забороняти, то відносини тільки погіршаться, і дитина може потрапити в небезпечну ситуацію. А якщо, навпаки, надмірно оберігати, то він виросте невпевненою в собі і залежною від чужої думки.

4-й етап — з 15 і старша

Тибетський підхід до виховання дітей: 4 етапи - 4 via

До цього часу особистість дитини вже сформована. Тепер важливо ставитися до нього з повагою, давати поради, але не виховувати. Ви побачите, що дитина перетворилася на самодостатню, повноцінну особистість, яка поважає не тільки себе і своїх батьків але і всіх оточуючих.

10
Trophy icon
Нагородити автора