Logo
no milk, no party

CLICOW.COM

Унікальний ігровий майданчик, створений мамою-українкою, змінює уявлення про те, хто і як може гратися в громадських парках


Як мама з української діаспори створила найбільш інноваційний та інклюзивний дитячий майданчик у США

Мама з української діаспори створила один з найкращих ігрових майданчиків для дітей і дорослих з особливими потребами. — повідомляє Голос Америки.

Оленка Стеців-Вілларіаль, американка українського походження, створила в Каліфорнії унікальний ігровий майданчик для дітей і дорослих: «Чарівний міст» (Magical Bridge Playground).

Засновниця фундації Олена Стеців-Віллареаль разом із донькою Євою, яка надихнула її до створення майданчика і назвала його «Чарівний міст»

Унікальний ігровий майданчик, створений мамою-українкою, змінює уявлення про те, хто і як може гратися в громадських парках - 1

Головною особливістю майданчика є те, що він був розроблений не тільки з думкою про дітей, що пересуваються на інвалідних візках, але й із урахуванням потреб дітей із аутизмом, сенсорними і когнітивними розладами, обмеженим зором, а також із думкою про неповносправних дорослих і всіх здорових дітей. Це справді місце, доступне для всіх.

Як створювався майданчик

Майданчик у містечку Пало-Альто відкрили для громадськості два роки тому. Цій події передувало майже вісім років досліджень, дизайну та збору коштів.

Реалізація проекту обійшлася в майже 4 мільйони доларів, і більшість із цих коштів надійшла з приватних джерел. Місто теж зробило свій внесок, виділивши землю, працівників і фінансування для архітектурних планів.


Реалізація проекту обійшлася в майже 4 мільйони доларів

Унікальний ігровий майданчик, створений мамою-українкою, змінює уявлення про те, хто і як може гратися в громадських парках - 2

Фундація Magical Bridge виконувала основну роботу — проводила дослідження, співпрацювала з експертами, створила остаточний дизайн і забезпечила основне фінансування.

«Чарівний міст» будували з думкою про індивідуальні фізичні та когнітивні потреби кожної дитини. Майданчик безкоштовний, обслуговується містом і волонтерами фундації. Люди з навколишніх міст приїжджають сюди, щоб провести час зі своїми дітьми, бо іншого подібного місця нема у всій окрузі.

Весь майданчик побудований так, щоб діти і дорослі мали безліч можливостей для спілкування та спільної гри

Унікальний ігровий майданчик, створений мамою-українкою, змінює уявлення про те, хто і як може гратися в громадських парках - 3


Як з’явилась ідея

Молодшій доньці Оленки Стеців-Віллареаль довго не могли поставити діагноз. Коли Єві виповнилося п’ять років, лікарі все ще не могли знайти способу допомогти дівчинці, але більшість погоджувалася, що їй піде на користь гойдання. Проте візит до парку приніс мамі чергове розчарування: Єва не мала достатньо сили у верхній частині тіла, і це не дозволяло їй триматися за ланцюги гойдалок.

На майданчику «Чарівний міст»

Унікальний ігровий майданчик, створений мамою-українкою, змінює уявлення про те, хто і як може гратися в громадських парках - 4

Невдовзі пані Стеців-Віллареаль з’ясувала, що рідне місто Пало-Альто не може забезпечити потреби її доньки в грі. Жінка задавалася питанням, де граються всі інші діти з обмеженими можливостями? Після великої роз’яснювальної роботи та досліджень, вона була вражена, виявивши, що, незважаючи на благі наміри Пало-Альто, жоден із його громадських парків (яких більше трьох десятків) не був дійсно доступним для дітей з особливими потребами.


Реальний стан справ

Більшість майданчиків у США має надто загальний, універсальний дизайн. Вони не враховують потреби дітей із аутизмом, сенсорними і когнітивними розладами, поганим зором, не говорячи про потреби дорослих.

Закон, прийнятий у 1990 році (Americans with Disabilities Act, або ADA), вимагає, щоб усі громадські місця були доступними для людей, що використовують інвалідні візки. Але засновники фундації з’ясували, що лише 10% неповносправних людей — це ті, що використовують візки.

Тому майданчик був розроблений не тільки з думкою про дітей, що пересуваються на інвалідних візках, але й про дітей з аутизмом, сенсорними і когнітивними розладами, обмеженим зором, а також із думкою про дорослих і всіх здорових дітей. Назву йому дала донечка Олени Стеців-Віллареаль.

Люди з навколишніх міст приїжджають сюди, щоб провести час зі своїми дітьми, бо іншого подібного місця нема у всій окрузі


Місце, де всі граються разом як рівні

На багатьох майданчиках, які відповідоють вимогам ADA, насправді тільки загальна територія є доступною для тих, хто пересувається на інвалідних візках, а власне оснащення є стандартним.

У «Чарівному мості» на інвалідному візку можна дістатися практично в кожен куточок: на каруселі, на сцену, в театр і навіть двоповерховий ігровий будиночок.

Унікальний ігровий майданчик, створений мамою-українкою, змінює уявлення про те, хто і як може гратися в громадських парках - 5

Для дітей з аутизмом візит до парку може перетворитися на випробування через розмаїття звуків і образів та постійний рух навколо, тому для таких дітей на майданчику створені спеціальні зони відпочинку.

Унікальний ігровий майданчик, створений мамою-українкою, змінює уявлення про те, хто і як може гратися в громадських парках - 6

Одна з конструкцій була спеціально спроектована для «Чарівного моста», і розробники зараз чекають на патент. Інноваційна гірка, поверхня якої зроблена з валиків, має на кінці щось на зразок лавки – спеціально для тих, кому потрібно трішки більше часу, щоб зійти з гірки. Творці подбали не тільки про те, щоб дитина дісталася до вершини, але й щоб за потреби могла відпочити внизу та спокійно, без перешкоди для інших, переміститися у візок.

Інноваційна гірка

Унікальний ігровий майданчик, створений мамою-українкою, змінює уявлення про те, хто і як може гратися в громадських парках - 7

Весь майданчик побудований так, щоб діти і дорослі мали безліч можливостей для спілкування та спільної гри. Більшість обладнання доставлено з Європи.

Унікальний ігровий майданчик, створений мамою-українкою, змінює уявлення про те, хто і як може гратися в громадських парках - 9

Використано багато тактильних поверхонь, а підписи зроблені шрифтом Брайля

Унікальний ігровий майданчик, створений мамою-українкою, змінює уявлення про те, хто і як може гратися в громадських парках - 10

Музична іграшка

Унікальний ігровий майданчик, створений мамою-українкою, змінює уявлення про те, хто і як може гратися в громадських парках - 11


Рух за інклюзивні майданчики

За словами засновниці та ідейної натхненниці Олени Стеців-Віллареаль, перша кампанія збору коштів відбувалася повільними темпами – було важко пояснити потенційним спонсорам, що саме вони намагаються побудувати. Але коли майданчик нарешті був зведений та відкритий для громадськості, і кожен зміг на власні очі побачити ідею, втілену в життя, та зрозуміти її значення, це спричинило цілий рух. На адресу фундації постійно надходять запити зі всього світу щодо підтримки в створенні аналогічних проектів у інших громадах.

Фундація вважає своєї місією поширення ідеї інклюзії та побудови справді інноваційних та інклюзивних майданчиків. Нещодавно було прийнято рішення побудувати ще 5 таких парків у навколишніх містах, щоб зменшити навантаження на майданчик у Пало-Альто. Уряд виділив 10 мільйонів доларів на ці проекти.

«Я ніколи не думала, що моя маленька ідея майданчика може надихнути все це! – ділиться пані Стеців-Віллареаль. – Моя солодка Єва започаткувала дуже чарівний рух. Ми не можемо змінити світ чи національну політику, але ми здатні зробити свій куточок світу добрішим».

Українці з громади Сан-Франциско святкували День вишиванки на майданчику

Унікальний ігровий майданчик, створений мамою-українкою, змінює уявлення про те, хто і як може гратися в громадських парках - 12
30
Trophy icon
Нагородити автора