Logo
no milk, no party

CLICOW.COM

Все про грип: пам’ятка для батьків, або чому треба співати «Happy Birthday» коли миєш руки


Про грип: причини, симптоми, перебіг та лікування.

Принесла наша дитина зі школи пам'ятку про причини, симптоми, перебіг та лікування грипу. У листі також було наполегливе прохання адміністрації школи не відправляти до школи хворих дітей!

До речі, свому малому ми щеплення від грипу робили восени.

Основні моменти:

Все про грип: пам’ятка для батьків, або чому треба співати «Happy Birthday» коли миєш руки  - 1

* Чи грип є більш загрозливішим для дітей?
Немовлята та маленькі діти мають більший ризик серйозно постраждати від грипу. Саме тому Державний департамент охорони здоров'я штату Нью-Йорк рекомендує всім дітям від 6 місяців і старше отримати вакцину від грипу.

* Вакцина від грипу може вберегти життя вашої дитини.
Більшість людей хворіють на грип близько тижня, а потім почуваються краще, але деякі люди, особливо маленькі діти, вагітні жінки, люди похилого віку та люди з хронічними проблемами зі здоров 'ям можуть мати ускладнення, а хтось навіть може померти. Щорічна вакцина є найкращим способом захисту вашої дитини від грипу. Вакцина рекомендується для всіх від 6 місяців і старше.

* Що таке грип?
Грип – це інфекція носа, горла і легенів. Грип може поширюватися від людини до людини повітряно-крапельним шляхом: через кашель, чхання, немиті руки і т.ін.

* Кому необхідно робити вакцину від грипу?
Щеплення можна робити дітям від 6 місяців і старше. Дітям молодше 9 років, які отримують вакцину вперше, потрібні дві дози.

* Як ще я можу захистити свою дитину від грипу?
- Зробіть щеплення від грипу собі.
- Прослідкуйте, щоб особи, які найчастіше контактують з вашою дитиною, також були вакциновані. Це дуже важливо для вашої дитини, особливо до 5 років, або якщо у неї є хронічна проблеми зі здоров'ям, такі як астма або діабет. Оскільки діти до 6-ти місяців не можуть бути щеплені, вони залежать від тих, хто їх оточує.
- Часто мийте руки і прикривайтеся, коли кашляєте чи чхаєте, краще за все використовувати одноразові носовички й одразу їх викидати у смітник. Якщо у вас немає носовичка, кашляйте або чхайте у рукав, а не в долоні. Це запобігає розповсюдженню мікроорганізмів.
- Скажи своїм дітям: щоб трималися подалі від хворих людей; часто мийте їм руки; наголошуйте, щоб не торкались руками свого обличчя; нагадуйте, щоб прикривались під час кашлю і чхання, щоб захистити інших.


Все про грип: пам’ятка для батьків, або чому треба співати «Happy Birthday» коли миєш руки  - 2 Плакат від Департаменту охорони здоров'я міста Нью-Йорка: «Як попередити розповсюдження інфекції та вберегтися самому».

* Які симптоми грипу?
Грип приходить раптово. Більшість людей, які страждають на грип, відчувають себе дуже втомленими, мають підвищену температуру, головний біль, сухий кашель, біль у горлі, запаморочення або біль у м'язах, деякі люди, особливо діти, можуть також мати проблеми зі шлунком та діарею. Кашель може тривати два тижні або й навіть довше.

* Як поширюється грип?
Люди, які страждають на грип, часто кашляють, чхають і мають нежить. Краплинки, які виділяються при кашлі, чханні або нежиті, містять вірус грипу. Інші люди можуть заразитись грипом, вдихаючи ці краплі або через рот.

* Як довго хвора людина може поширювати вірус грипу?
Більшість здорових дорослих можуть поширювати грип ще за день перед захворюванням і до 5 днів після захворювання. Цей термін може бути довшим у дітей та людей з слабким імунітетом.

* Що необхідно використовувати під час миття рук?
Мийте свої руки та руки своїх дітей милом та водою. Мийте їх так довго, скільки потрібно для того, щоб проспівати пісню "Happy Birthday" двічі! Якщо мило та вода недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, його слід втирати в руки допоки вони не стануть сухими.

* Що я можу зробити, якщо моя дитина захворіла?
- Переконайтеся, що ваша дитина відпочиває та п'є багато рідини. ​​
- Поговоріть із лікарем вашої дитини, перш ніж давати дитині безрецептурні ліки.
- Ніколи не давайте дитині чи підліткам аспірин, або ліки, що містять аспірин у своєму складі. Це може викликати серйозні проблеми.
- Зателефонуйте до лікаря своєї дитини, якщо дитині менше 5 років або у неї є хронічні захворювання, наприклад, астма, діабет, серцева недостатність чи хвороба легенів.
- Якщо вас турбує перебіг хвороби вашої дитини, зателефонуйте до лікаря своєї дитини.

* Чи може моя дитина відвідувати школу чи дитячий садок, якщо вона а на грип?
Ні! Якщо у вашої дитини є грип, він або вона повинні залишатися вдома, щоб відпочивати, це допомагає уникнути передачі грипу іншим дітям.

* Коли моя дитина може повернутись до школи чи дитячого садочка після грипу?
Діти з грипом повинні бути ізольовані вдома, далеко від інших людей. Вони також повинні залишатися вдома, поки не матимуть підвищеної температури тіла без використання препаратів, що її контролюють, щонайменше впродовж 24 годин. Нагадуйте вашій дитині, щоб захистити інших, необхідно прикривати рот при кашлі або чханні. Можливо, ви захочете відправити свою дитину в школу з одноразовими носовичками або засобом для дезінфекції рук, якщо це дозволено школою.

Будьте здорові!

Все про грип: пам’ятка для батьків, або чому треба співати «Happy Birthday» коли миєш руки  - 3 Плакат від Департаменту охорони здоров'я міста Нью-Йорка: «Як правильно мити руки».

Всі інформаційні матеріали доступні на сайті Департаменту охорону здоров'я Нью-Йорка 14-ма мовами, російською в тому числі. На жаль, українською поки що немає :))

Подивіться також інші публікації автора:

Про щеплення і вакцинацію в США

Про медицину в США

13
Trophy icon
Нагородити автора